ESI ir praktiskās izglītības programma, kas studentiem ļauj gūt praktisku pieredzi risinot reālas problēmas, ar ko saskarās uzņēmumi.

ESI ietvaros SSE, LMA, RTA, RGSL un industrijas partneri (LSUA, Zero Waste Latvija, Techhub, LU CFI, Rēzeknes uzņēmēju biedrība, LETERA) nodrošina augstas kvalitātes zināšanu pārnesi, praktiskas darbnīcas, iespēju risināt reālas komercproblēmas un iespēju attīstīt arī savas biznesa idejas caur biznesa inkubatoru. Saturs tiek nodrošināts kā reālajā vidē tā tiešsaistē. Programma dalībniekiem ir bezmaksas, to finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un privātie partneri.
Šī ir atzīta izglītības programma, kas partneraugstskolu studentiem nodrošina papildu kredītpunktus ekonomikas un uzņēmējdarbības programmās.

Iedvesma

“Iedvesmas” daļas mērķis (sadarbībā ar SSE Riga, TechHub Riga un Civitta) ir vairot zināšanas par ESI un to piedāvātajām iespējām, ko sniedz attiecīgajām ieinteresētajām personām un topošajiem studentiem, kā arī izveidot Ideju banku.

Izglītība

“Izglītības” daļas mērķis (sadarbībā ar SSE Riga, RTA, LMA, RJA, LU CFI un komerciālajiem partneriem) ir apmācīt studentus un citas ieinteresētās personas uzņēmējdarbības pamatprasmēs, biznesa modelēšanā, kā arī aktuālos tematos kā: sociālā uzņēmējdarbība un sociāli atbildīga investēšana, ekoinovācijas un ilgtspējas vadība, digitālā ekonomika un sieviešu inovācijas. Studentiem būs iespēja izvēlēties interesantākās un komerciāli izdevīgākās idejas tālākai attīstībai.

Inkubācija

“Inkubācijas” daļas mērķis (sadarbībā ar TechHub Riga un komerciālajiem partneriem) ir nodrošināt turpmāku attīstību izvēlētajām studentu komandām, piedāvājot tiem 4 mēnešus ilgu inkubācijas programmu. Šajā laikā studenti pilnveidos savus projektus, gatavosies pēc-inkubācijai un sāks darboties brīvajā tirgū.

Inkubatorā dalību var turpināt studentu komandas, kas pabeigušas vismaz vienu no programmas kursiem. Izņēmums var būt gadījums, ja komandai ir lieliska ideja. Šajā gadījumā komanda bez iepriekšējas programmas kursa absolvēšanas var tikt ieskatīta dalībai inkubatorā.

Ilgtspēja

Ilgtspējības daļas mērķis (sadarbībā ar Civitta) ir sniegt papildu pieprasīto atbalstu projektiem, kas noslēdz inkubāciju, līdz viņiem izdosies vai nu nodrošināt turpmāku finansējumu, vai iekļūt citā inkubācijas vai akselerācijas programmā, vai arī nostiprināties tirgū. Posma ietvaros projektiem tiks nodrošināts mentors, kurš tālāk palīdzēs attīstīt projekta izaugsmi.

lvLatvian